Jeon Jungkook Kimdir

Jeon Jungkook sahne adıyla Jungkook (1 Eylül 1997, Busan, Güney Kore) Güney Koreli Bangtan Boys (BTS) grubunun en küçük üyesi.

JeonJungkook1 Eylül 1997 tarihinde Güney Kore’nin Busan şehrinde doğdu. Kendisinden 2 yaş büyük bir ağabeyi vardır. Çocukluğunda badminton oyuncusu olmak isteyen Jungkook’un hayalini internette izlediği ve kendisine idol olarak aldığı Bigbang ve G-Dragon değiştirdi. Ortaokul döneminde katıldığı Güney Kore popstar yarışması Superstar K’da elemeleri geçemesede yarışma sonrası sekiz farklı müzik şirketinden Big Hit Entertainment’i seçen Jungkook, 12 Haziran 2013’te henüz 16 yaşına basmadan çıkış yapmıştır.

Güney Kore’de yapacağı ilk albümünün hazırlıkları için kısa süreliğine Amerika Birleşik Devletleri’ne giden Jungkook, burada birçok ünlü koreografla dans öğrenimi ve yeteneğinin gelişmesi için çalıştı.

En küçük üye olmasına rağmen çok yönlülüğü ve yeteneğiyle grupta hem dans, hem vocal, hem de rap yapabilmektedir. Ayrıca bir çok hobisi ve yeteneği vardır. Bu nedenle üyeler ve hayranlar ona Golden Maknae (Altın Küçük) derler. BTS’nin ana vokali olan Jungkook, grubun albümlerindeki şarkıların yazılması ve ortaya çıkarılmasında farklı bir katkısı vardır. Hâlen Seul Sahne Sanatları Okulu’na devam etmektedir.