Selin Şekerci Kimdir

Selin Şekerci (d. 1 Haziran 1989; Karşıyaka, İzmir), Türk aktris.

Biyografi

İzmir, Karşıyaka’da Arap asıllı bir baba ile Azeri asıllı bir anneden dünyaya gelen Şekerci’nin ebeveyni o beş yaşındayken ayrıldılar. Yanında kaldığı annesi Şekerci dokuz yaşındayken ikinci evliliğini yaptı. Bu evlilikten bir kardeşi olan Şekerci ilkokul, ortaokul ve liseyi İzmir’de okudu.

Kariyeri
Sekiz yaşında geçirdiği trafik kazası sonucu bale yapmayı bırakan Şekerci, önce İzmir’de özel bir tiyatroda, ardından İzmir Devlet Tiyatrosu’nda oyunlarda yer aldı. Daha sonra bağlı olduğu cast ajansından gelen bir teklifle televizyon ekranlarına giriş yaptı ve dizilerde, reklamlarda oynamaya başladı.

Birçok reklam filminde rol alan Şekerci, Kavak Yelleri adlı dizide üç bölüm Feyza karakterini ve Melekler Korusun adlı Özgür Çelikli adlı üniversite öğrencisi bir karakteri canlandırdı. İlk sinema filmi deneyiminde Ay Büyürken Uyuyamam adlı Türk yapımı filmde rol aldı. 2012’de Mahsun Kırmızıgül‘ün yönetmenliği üstlendiği Benim İçin Üzülme dizinde Irmak karakterini canlandırdı.  Kaçak Gelinler (2014) dizisinin baş rollerinden biri olan Şebnem Gürsoy karakterini, Acı Aşk (2015) dizisinde Sude karakterini, Rengarenk (2016) dizisinde Renk karakterini canlandırdı. Son olarak Mart 2017’de başlayıp 17. bölümle final yapan Çoban Yıldızı dizisinde Zühre karakterini canlandırmıştır.

Özel yaşamı
Bekâr olan Selin Şekerci İkizler burcudur.  1,67 cm boy uzunluğuna sahip olan Şekerci Beşiktaş taraftarıdır.

Filmografi

TV Dizileri
Yıl Başlık Rolü Notlar
2007-2010 Kavak Yelleri Feyza Yardımcı Karakter
2009-2010 Melekler Korusun Özgür Çelikli Başrol Oyuncusu
2011 Leyla ile Mecnun Şekerpare Konuk Oyuncu
İzmir Çetesi Mira Yardımcı Karakter
Ay Büyürken Uyuyamam Leyla Başrol Oyuncusu / Sinema
2012-2014 Benim İçin Üzülme Irmak Başrol Oyuncusu
2014-2015 Kaçak Gelinler Şebnem Gürsoy Başrol Oyuncusu
2015-2016 Acı Aşk Sude Ocak Köklükaya Başrol Oyuncusu
2016 Rengarenk / Kaçın Kurası Renk Duygun Başrol Oyuncusu
2017 Çoban Yıldızı Zühre Başrol Oyuncusu